Baterie łazienkowe i kuchenne

Nowe baterie łazienkowe i kuchenne, potrafią nadać blask tym pomieszczeniom. Są czyste i lśniące, przez co wyglądają bardzo efektownie. ‚, ‚ Jednak codzienne użytkowanie sprawia, że bardzo się brudzą i tracą swój blask. Warto więc wiedzieć jak o nie dbać i je czyścić. Podczas wykonywania codziennych domowych czynności nie da się uniknąć zachlapania baterii zlewozmywaka czy umywalki.

Gdy mokre plamy już wyschną na powierzchni baterii pozostają resztki środków czyszczących – mydła lub płynu do naczyń oraz osadza się kamień z wody. Najczęściej na początku nie zwracamy na to większej uwagi. Lecz po pewnym czasie tracą one swój blask, a ich wyczyszczenie może sprawić nam wiele trudności. Jeśli bowiem użyjemy nieodpowiednich środków, możemy doprowadzić do powstania na ich powierzchni licznych odbarwień i plam.

Jak  czyścić baterie łazienkowe i kuchenne?

Przede wszystkim ważna jest tu systematyczność. Nie powinniśmy zwlekać do czasu, aż stracą swój blask lecz czyścić je regularnie co dwa, trzy dni. Pozwoli to uniknąć powstawaniu trwałych zabrudzeń, których usunięcie wiązać się będzie z użyciem silnych środków czystości, a co za tym idzie możliwością uszkodzenia armatury. Do codziennej pielęgnacji wystarczą nam mydło w płynie oraz delikatna ściereczka. Unikać zaś należy silnych środków czyszczących takich jak proszek do prania. Jeżeli jednak to zaniedbaliśmy i usunięcie osadów sprawia nam problemy, konieczne będzie sięgnięcie po silniejsze środki czystości. Wybierając preparaty czyszczące, należy wybierać te specjalnie przeznaczone do czyszczenia powierzchni chromowanych. Najlepiej będzie, jeśli będą one lekko zasadowe. Lepiej jest wybierać środki w postaci żelu lub mleczka, ponieważ wszelkiego rodzaju proszki prowadzić mogą do zarysowania powierzchni. Sposób użycia środków czyszczących w większości przypadków wygląda tak samo. Należy nasączyć nimi wilgotną gąbkę lub ściereczkę, przetrzeć zabrudzoną powierzchnię, a następnie spłukać letnią wodą i dokładnie wytrzeć do sucha. Dobrze jest również wypolerować je miękką ściereczką. Taka pielęgnacja pozwoli nam uniknąć zacieków oraz plam.

Do pielęgnacji armatury nie można używać środków, które przeznaczone są do czyszczenia innych element ów łazienki. Proszki, środki do czyszczenia sedesów, rozcieńczalniki i wybielacze są zdecydowanie niewskazane. Ułatwiając sobie w ten sposób pracę, możemy na dobre zniszczyć baterie.Również niektóre składniki obecne w dezodorantach oraz antyperspirantach mogą naruszać chromowane powierzchnie. Podobnie słona woda oraz środki zawierające chlor przyczyniają się do zniszczenia baterii. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na skład wybieranego przez nas środka.Korpusy baterii są bardzo mocne i trwałe, ponieważ wykonane z mosiądzu. Inaczej jednak jest z ich powłoką. Warstwa chromu nałożona na warstwę niklu jest dość delikatna i wrażliwa na szorowanie czy też działanie żrących środków chemicznych. Używając silnych środków musimy więc pamiętać, aby je rozcieńczyć i obficie spłukać, a następnie jak najdokładniej wytrzeć do sucha. W przeciwnym razie, po wyschnięciu i odparowaniu wody, na armaturze pozostaną żrące substancje, które wypalą warstwę chromu. Powstaną w ten sposób zacieki, odbarwienia i ciemne plamy, niemożliwe do usunięcia. W takim przypadku pozostanie nam jedynie przyzwyczajenie się do wyglądającej nieestetycznie baterii lub wymiana na nową.

Zanim przystąpimy do czyszczenia najlepiej jest zapoznać się z poradami producenta, który powinien wskazać w jaki sposób można je czyścić skutecznie i nie doprowadzając do ich uszkodzenia.

Author: e-dom.eu

Podobne posty