Brodzik do kabiny

Dobór odpowiedniego brodzika do kabiny prysznicowej wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem.Kabina prysznicowa jest jednym z najistotniejszych elementów w aranżacji łazienki. Jej wygląd oraz usytuowanie może przesądzić o wyglądzie całego pomieszczenia. Dlatego też często poświęcamy wiele czasu na wybór takiej kabiny, która nie tylko kształtem i rozmiarem pasowała będzie do pomieszczenia, ale będzie również odpowiadała nam pod względem wizualnym.

Kiedy już uda nam się wybrać odpowiednią kabinę, przychodzi kolej na wybór odpowiedniego brodzika – aby idealnie pasował do kabiny, należy pamiętać o kilku zasadach.

Brodzik do kabiny – kształt i rozmiar

Brodzik do kabiny musi przede wszystkim musi być dokładnie dopasowany kształtem. Najczęściej spotykane są natryski kwadratowe i półokrągłe, które łatwo dopasować do każdej
Dobierając brodzik do kabiny należy również zwrócić uwagę na jego wysokość i głębokość. Płytkie brodziki dają wrażenie większej, otwartej przestrzeni kąpielowej, która otoczona jest niewysokim brzegiem, co może być szczególnie istotne w przypadku ciasnych łazienek. Głębsze zaś świetnie sprawdzają się w łazienkach, w których nie ma wanny, ponieważ możliwe jest, np. wykąpanie w nich małego dziecka. Dobierając głębokość oraz wysokość brodzika należy brać pod uwagę fakt, iż pod jego powierzchnią musi zmieścić się miejsce na syfon. Nie powinniśmy również zapominać o uwzględnieniu wysokości samej kabiny – w połączeniu z brodzikiem nie może oczywiście przekroczyć wysokości całego pomieszczenia. Natomiast zbyt niski prysznic może być kłopotliwy i utrudniać nam swobodną kąpiel.

Dobierając brodzik do kabiny możemy pokusić się o wybór modelu, który posiada dodatkowe udogodnienia. Dostępne są na przykład brodziki, które posiadają występy przeciwpoślizgowe. Zwiększa to bezpieczeństwo kąpieli, zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych. Niektóre głębokie brodziki wyposażone są w niewielkie siedzisko pomaga to zwiększyć wygodę kąpieli. Siedzisko takie może też służyć jako miejsce do odstawienia przyborów i kosmetyków.

Najlepszym rozwiązaniem, gdy kupujemy brodzik do kabiny, jest zakup obu elementów u jednego producenta. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że wybrane elementy będą do siebie idealnie pasowały.

Author: e-dom.eu

Podobne posty