Drzwi do wnętrz

Współczesne projekty drzwi do wnętrz – szklanych lub drewnianych są szyte na miarę nowoczesnego stylu, w którym dominuje prostota, wysoka jakość użytych materiałów oraz niestandardowy system montażu. Drzwi wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia surowców harmonizują z każdym pomieszczeniem od salonu, sypialni po łazienkę. Wybór między szklanym, a drewnianym panelem zależy od indywidualnych potrzeb właścicieli domów i mieszkań. Co więcej drzwi do wnętrz mogą być projektowane według autorskiej koncepcji. Wygląd drzwi jest niewątpliwie wizytówką domu i podkreśla jego niepowtarzalny charakter.

Zarówno szklane jak i drewniane panele drzwiowe mogą być montowane tradycyjnie w ramie lub w sposób przesuwany na profilach. Nowoczesne systemy gwarantują również montaż bez widocznych ram. Wówczas drzwi będą wręcz niewidoczne i zintegrowane z gładką ścianą. Nowoczesne wnętrza prowokują do nietypowych rozwiązań. Projektanci wnętrz proponują lekkie konstrukcje szklane z lśniącą lub matową powierzchnią. Tafle szkła wprowadzą do wnętrz dynamizm i elegancję. Ponadto szklany profil w wyniku sztucznego światła staje się bardzo efektowny i magiczny.

Powierzchnia szklanych drzwi do wnętrz może być pełna lub pokryta dekorem z motywem roślinnym. Co więcej w wyniku nowoczesnych technologii, realizowane z hartowanego szkła drzwi mogą być pokryte kolorami tęczy oraz płaskorzeźbami. Ponadczasowym i ekskluzywnym rozwiązaniem będą drzwi wewnętrzne wykonane z drewna. Solidne konstrukcje wykonane z wyselekcjonowanego drewna mogą być wykonane w klasycznych kolorach od jasnych do ciemnych brązów. Drewniane panele mogą być obsadzone w profilu wykonanym ze stali nierdzewnej. Ciekawym rozwiązaniem są konstrukcje przesuwne zewnętrzne lub wewnętrzne. Profile wbudowane w boczną ścianę znacząco poprawiają ergonomię wnętrza. Pojedyncze panele drzwiowe sprawdzą się w sypialniach i łazienkach. Natomiast w przestronnych salonach z jadalnią można zastosować zestaw otwierany dwustronnie, składający się z czterech lub sześciu paneli. Natomiast łamane drzwi do wnętrz będą dobrym rozwiązaniem w garderobach. Szeroki wybór kolorystyki i wzorów nowoczesnych drzwi wprowadzi do każdego wnętrza harmonię. We wnętrzach kobiecych dominują jasne skrzydła drzwiowe z przewagą delikatnego szkła. Mężczyźni preferują ciemne panele i przede wszystkim surową prostotę.
Nowoczesne systemy są połączone z najnowszymi technologiami produkcji. Współczesne drzwi do wnętrz poza dekoracyjnym szykiem, gwarantują dźwiękoszczelną powierzchnię. Ponadto panele drzwiowe mogą być ognioodporne. Przy wyborze drzwi należy zwracać uwagę na jakość użytych materiałów oraz na długi okres gwarancji producenta.

Author: e-dom.eu

Podobne posty