Drzwi i podłogi

Drzwi i podłogi to bardzo istotny element aranżacji każdego wnętrza. Dokonując ich wyboru i zakupu należy pamiętać, że mają nam służyć przez długie lata. Dlatego wybierając je kierujmy się kilkoma prostymi zasadami, które pomogą nam idealnie je do siebie dopasować.
Producenci oferują szeroką gamę produktów, często jednak właśnie przez to mamy trudności jak dobrać drzwi i podłogi współgrające ze sobą, komponujących się ze stylem wnętrza i tworzących jednocześnie spójną całość. Jak więc je wybierać żeby do siebie pasowały?

W pierwszej kolejności powinniśmy odpowiednio zestawiać ze sobą kolory. Najlepiej będzie gdy podłoga i drzwi będą w tych samych barwach, lecz o różnym nasyceniu. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie do siebie pasować. Jeżeli jednak nie chcemy jednolitej kolorystyki i decydujemy się na mieszanie kolorów warto wykorzystać sprawdzone połączenie jasnych barw z ciemnymi. Należy również łączyć ze sobą elementy utrzymane w tym samym stylu. Barwna mozaikowa podłoga w połączeniu z klasycznym modelem drzwi posiadających dużą ilość przeszkleń mogą stworzyć wrażenie chaosu. Dlatego decydując się na wyrazistą podłogę wybierajmy prosty wzór skrzydła drzwiowego i odwrotnie.

Gdy rozpoczynamy remont aranżację wnętrz mamy już przemyślaną. Wiemy już zazwyczaj, co chcemy wyeksponować, a co ukryć. Jeśli zdecydowani jesteśmy na wyeksponowanie drzwi najlepiej jest postawić na kontrasty. Jasna podłoga będzie idealnie kontrastowała z ciemniejszym skrzydłem drzwiowym. Dzięki temu stanie się ono ciekawym akcentem w pomieszczeniu. Jeśli jednak chcemy zwrócić uwagę na parkiet, warto jest wybrać drzwi w zbliżonym do niego odcieniu- staną się wtedy jego uzupełnieniem.

Jeżeli mamy już podłogę, której nie zamierzamy wymieniać i wybieramy się po skrzydło drzwiowe warto wziąć ze sobą niewielką próbkę panelu, czy deski. Znacznie ułatwi to wybór odpowiednich drzwi. Mając problem z wyborem, warto zawsze poprosić o pomoc specjalistów. Wykwalifikowani pracownicy w większości salonów, z pewnością odpowiedzą na nasze pytania i wskażą wiele różnorodnych wzorów.

Mogą oni również określić parametry techniczne, na które powinniśmy w szczególności zwrócić uwagę. Warto jest się również zorientować czy sklep zapewnia transport zakupionych przez nas materiałów oraz czy jest w stanie wskazać nam najlepszą ekipę montażową. Może to znacznie ułatwić nam zakup oraz przyspieszyć remont.

Author: e-dom.eu

Podobne posty