Drzwi podwieszane

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się otwarte przestrzenie, dające poczucie swobody. Możemy je sobie zapewnić montując drzwi podwieszane, które w razie potrzeby w subtelny sposób podzielą wnętrze.

Jednocześnie staramy się ukryć lub zasłonić kuchenkę oraz widoczne garnkami czy też płaszcze wiszące w przedpokoju. W takich sytuacjach podzielenie przestrzeni jest niezbędne.

Mając do dyspozycji spory metraż, możemy bez przeszkód podzielić przestrzeń mieszkania na wygodne, funkcjonalne części, bez konieczności stawiania ścianek działowych. Poszczególne strefy możemy akcentować meblami, kolorystyką, oświetleniem lub rodzajem podłogi. Doskonałym sposobem na to jest zastosowanie drzwi podwieszanych.

Drzwi podwieszane są bardzo wygodnym sposobem na aranżacje. Możemy dzięki nim szybko powiększyć lub zmniejszyć pomieszczenie, jak również z łatwością wyznaczyć poszczególne strefy w mieszkaniu. A co najważniejsze nie będziemy zmuszeni do zniszczenia podłogi podczas ich montażu.

Drzwi podwieszane są bardzo praktycznym rozwiązaniem, pozwalającym w dowolnej chwili odsłaniać lub zasłaniać wybrany fragment wnętrza. W ten sposób bez problemów możemy oddzielić kuchnię i jadalnię od salonu oraz części wypoczynkowej. Pozwoli nam to zasłonić przestrzeń użytkową kuchni czy też jadalni, w chwili gdy odwiedzą nas niespodziewani goście.

Urządzając mieszkanie, musimy brać pod uwagę potrzeby wszystkich osób, które w nim mieszkają. Każdy marzy o własnym miejscu, w którym mógłby odpoczywać. Jest to szczególnie trudne na otwartej przestrzeni. Montując drzwi podwieszanych możemy w prosty sposób wydzielić dla każdego oddzielny kąt do pracy czy nauki, wydzielić sferę do spania lub urządzić garderobę.

Drzwi podwieszane nie zajmują tyle miejsca, co klasyczne drzwi oraz pozwalają zachować jednolite przejścia pomiędzy pomieszczeniami, nie naruszając powierzchni podłogi.

Author: e-dom.eu

Podobne posty