Drzwi przesuwne i składane

Drzwi przejściowe – przesuwne lub składane, które posiadają jedynie pojedynczy tor górny, są wygodnym rozwiązaniem w przechodzeniu pomiędzy sąsiednimi pomieszczeniami. Dzięki temu, że nie posiadają dolnego toru, podłoga nie jest optycznie podzielona a wnętrze sprawia wrażenie bardziej funkcjonalnego i estetycznego.
Producenci oferują obecnie zestawy, w których możliwy jest montaż jednego bądź dwóch skrzydeł drzwiowych. Pozwalają one na budowę drzwi z wypełnieniem z płyty czy też szkła hartowanego dostępnego w różnych grubościach i kolorach, które sprawdzają się szczególnie w nowoczesnych wnętrzach. Dobrze dobrany system zagwarantuje nam łatwość przesuwu.

W niektórych systemach dodatkowo wyposaża się drzwi w specjalne gniazda, dzięki czemu można dekorować je drewnopodobną taśmą, maskującą otwory montażowe.
Alternatywą dla systemów drzwi przejściowych z górnym torem prowadzącym są drzwi przesuwne oparte na pojedynczym torze górnym oraz prowadzącym torze dolnym. W zależności od zastosowanego rodzaju podłoża tor dolny licowany jest z glazurą, drewnianą podłogą, powierzchnią mebli czy wykładziną.

Systemy drzwi przesuwnych stosuje się zarówno w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, jak i przemysłowym. W ofertach większości producentów można znaleźć nietypowe rozwiązania, takie jak zabudowy pod skosami. Coraz częściej możemy również spotkać systemy przesuwnych szaf i garderób. Takie rozwiązania pozwalają na tworzenie indywidualnych projektów w zależności od naszych potrzeb. Doskonałym rozwiązaniem są drzwi przesuwne ze skosem na torze podwójnym z dolnym torem jezdnym. Umożliwiają budowę skrzydeł drzwiowych do szaf na poddaszach oraz wnękach pod schodami. Dzięki takim rozwiązaniom mamy możliwość wykorzystania do tej pory niezagospodarowanej przestrzeni.
Obecnie szeroka oferta producentów drzwi umożliwia nam stworzenie indywidualnych projektów dopasowujących się do wnętrza i naszych wymagań. Możemy więc dowolnie konstruować drzwi z mieszanym lub jednolitym wypełnieniem.

Author: e-dom.eu

Podobne posty