Hotel na drzewach – Treehotel

Hotel na drzewach oferuje niecodzienne przeżycia w nowocześnie zaprojektowanych pokojach na drzewach w środku lasu. Możesz zostawić stresujące życie codzienne, by przez jakiś czas cieszyć się spokojem w kameralnym i wyrafinowanym otoczeniu.

Hotel na drzewach – idea
Hotel na drzewach był inspirowany szwedzkim filmem, Miłośnik drzew, ang. tytuł to The Tree Lover, Jonas Selberg Augustsén.

 

Film opowiada o trzech mężczyznach z miasta, którzy na nowo odkrywają swoje korzenie, wspólnie budując domek na drzewie. Miłośnik drzew to filozoficzna opowieść o znaczeniu drzew, zarówno historycznym , jak i kulturowym.
Ideą Hotelu na drzewach jest oferowanie wysokiej jakości zakwaterowania w harmonijnym otoczeniu, gdzie codzienny stres szybko znika, a goście mogą cieszyć się ciszą i czystością dziewiczej przyrody.

Przy współpracy z czołowymi architektami ze Skandynawii w unikalny sposób zaprojektowano 5  pokoi na drzewie . Powstały w Harads w Szwecji.

 

Wszystkie pokoje w hotelu na drzewach znajdują się od 4 do 6 m nad ziemią. Goście wchodzą za pomocą ramp, mostów lub chowanych schodów. Dzięki temu pokazują spektakularne widoki na rzekę Lule.
Bardzo ważnym elementem koncepcji było ograniczenie wpływu hotelu na środowisko. Dlatego wszystkie pokoje działają zgodnie z wartościami ekologicznymi zrównoważone budownictwo i rozwiązania energetyczne.

Informacje podstawowe
Hotel na drzewach jest położony w Szwecji w Harads, około 50 kilometrów od miasta Lule. Przyjęcie gościa rozpoczyna się w pensjonacie Britta, następnie goście są kierowani do odpowiednich domków na drzewie.
Każdy domek to wyjątkowe miejsce. Nowoczesne konstrukcje zostały połączona ze spokojem lasu.

Hotel na drzewach – pokoje.
Łącznie w lasach w pobliżu Harads planowane są 24 niezwykłe domki.
Obecnie istnieje pięć. Zostały wybudowane w 2010 roku. Kolejny etap budowy ma zostać ukończony w 2012 roku.
Każdy pokój jest unikalny, nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz – meble, oświetlenie i tkaniny także zostały zaprojektowany na zamówienie.

Pokoje mają powierzchnie od 15-30 m2, największe mogą pomieścić cztery osoby.
Domki na drzewach są przyjazne dla środowiska zarówno przy budowie jak i w codziennym użytkowaniu.
Mają w jak najmniejszym stopniu oddziaływać na środowisko naturalne. Dlatego też każdy pokój ma nowoczesną, przyjazną dla środowiska toaletę i pozwalające na mniejsze zużycie wody zlewozmywaki.

Kostka z luster The Mirror Cube
Architekci: Bolle Tham & Martin Videgard
Kostka z luster jest ukryta wśród drzew. Zakamuflowana przez ściany lustrzane, które ukazują odbicie otoczenia domku. Wymiary to 4x4x4 metry. Szkielet składa się z ramy aluminiowej zamontowanej wokół pnia drzewa. Ściany pokryte są szkłem refleksyjnym.Aby uchronić ptaki, przed rozbiciem się o lustrzane ściany, zostały one pokryte cienką warstwą podczerwieni. Kolor jest niewidoczny dla ludzi, ale bardzo widoczny dla ptaków.

Wnętrze jest pokryte sklejką. Okna zapewniają doskonałą panoramę. Pokój oferuje, wygodne zakwaterowanie dla dwóch osób z łóżkiem małżeńskim, łazienką, pokojem dziennym i tarasem na dachu.

Hotel na drzewach wymaga wejścia z 12 metrowego mostu.

Kabina The Cabin
Architekci: Mårten Cyrén & Gustav Cyrén
Miejsce na ten domek, zostało wybrane na podstawie pomysłu stworzenia platformy dość wysoko, by zapewnic z niej widok na dolinę rzeki Lule.Goście muszą wejść do chaty przez długi poziomy pomost między drzewami. Na końcu mostu jest duża drewniana weranda.
W przyszłości w Hotelu na drzewach planowany jest większy taras widokowy z punktami wypoczynkowymi. Zostaną do niego przyłączone również inne pomosty.Pokój ma 24 m2 i może przyjąć dwie osoby. Posiada podwójne łóżko, łazienkę i taras.

 

 

Gniazdo ptaka The Birds Nest
Architekt: Inredningsgruppen/ Bertil Harström
Koncepcja tego domku opiera się na kontraście między wyglądem wewnątrz i zewnętrznym.
Z zewnątrz widzimy ptasie gniazdo – nic innego jak tylko gigantyczne ptasie gniazdo.

 

 

Wygląd zewnętrzny domku zapewnia kamuflaż, pozwalający domkowi szybko zniknąć i stać się częścią otocznia. Natomiast wnętrze jest ekskluzywne.

 

Zdj. Treehotel

Author: e-dom.eu