Izolacja balkonu

Izolacja balkonu od zimna jest bardzo ważna, gdyż bez niej na wiosnę mogą spotkać nas przykre niespodzianki w postaci odpadających płytek czy spękanego podłoża.’, ‚Warto jest więc zapoznać się ze skutecznymi sposobami na izolację powierzchni balkonowych, wykonywanymi zarówno podczas budowy i remontu domu.

Izolacja balkonu rozpoczyna się od pokrycia powierzchni masą izolacyjną lub zaprawą uszczelniającą. Zabezpieczy to płytę balkonu przed nasiąkaniem wodą, które prowadzi do jej zniszczenia. Krawędzie połączenia ściany z płytą zabezpieczane są profilowaną taśmą uszczelniającą, którą zatapia się w warstwie hydroizolacji.

Dobierając płytki balkonowe należy wybierać te, które odporne są na działanie czynników atmosferycznych, charakteryzujące się niewielką nasiąkliwością i odpornością na ścieranie. Najlepiej będzie jeśli będą one antypoślizgowe. Należy je przyklejać całą ich powierzchnią. Uniemożliwi to wnikanie pod nie wody oraz zapobiegnie spękaniu. Najlepszym sposobem jest nanoszenie kleju nie tylko na spód płytek, ale również na podłoże. Do mocowania płytek trzeba koniecznie wybierać elastyczne kleje, które są wodo- i mrozoodporne. Również zaprawa do spoinowania powinna być odporna na działanie czynników atmosferycznych.

W celu uniknięcia dużych strat ciepła oraz przemarzania ścian, balkony powinny być izolowane termicznie. Najpopularniejsze jest ocieplanie całej płyty balkonu. Mimo, iż najwięcej ciepła ucieka przez strefę, która znajduje się w odległości ok. 1 metra od ściany domu, chociażby ze względu na łatwość wykończenia, warto jest izolować całą ścianę. Najlepszym rozwiązaniem są płyty z polistyrenu ekstrudowanego, ze względu na to, że są twarde, nienasiąkliwe i odporne na działanie zewnętrznych czynników.

Author: e-dom.eu

Podobne posty