Kolory rolet

Zastanawiając się nad wyborem rolet okiennych, jednymi z podstawowych kryteriów jaki powinniśmy wziąć pod uwagę są kolory rolet. Jest to detal tak samo istotny, jak kolor ścian, wybór mebli, czy pozostałego wyposażenia domu.

Poznając podstawy zasad kolorystycznych będziemy mogli wybrać rolety okienne, które nie tylko dodadzą uroku pomieszczeniom, ale uwidocznią nasz indywidualny styl.
Nie bójmy się eksperymentować z kolorami, jednak róbmy to w sposób zapewniający spójność we wnętrzu, które urządzamy.
Wybierając rolety okienne, ważne jest byśmy rozważyli już istniejące schematy kolorów w pomieszczeniach.
Zdecydowanie większe możliwości mają ci, którzy remontują lub urządzają mieszkanie od podstaw, mają bowiem okazję spróbować nowych pomysłów bez większych ograniczeń .

Neutralne kolory rolet

Najczęściej decydujemy się na zakup rolet gładkich lub z delikatnym wzorkiem w kolorach: białym, czarnym, kremowo- beżowym, czy w odcieniach szarości.
Kolory te są neutralne, łatwo integrują się z dotychczasowym wystrojem pomieszczenia, zapewniając jednocześnie możliwość relaksu i elegancki wygląd.

W połączeniu z innymi dekoracjami, czy meblami w podobnych odcieniach tworzą spójną całość.
Kolory biały, czarny i kolory szare nie są ani ciepłe, ani zimne.
Rolety okienne w neutralnych kolorach, nie rzucają się mocno w oczy, współgrają z pozostałymi elementami wystroju, subtelnie podkreślając aranżację wnętrza.
Rolety- żaluzje drewniane bardzo dobrze współgrają z wnętrzami, w których znajdują się drewniane meble, zaś weneckie żaluzje aluminiowe często stosowane są w kuchni, gdzie doskonale harmonizują z chromowanym sprzętem kuchennym.

Ciepłe i chłodne kolory rolet

Ciepłe kolory to czerwony, żółty i pomarańczowy, które w ciągu dnia reprezentują słońce, ocieplając wnętrze. Rolety w ciepłych kolorach mają zastosowanie w dowolnych pomieszczeniach domu, jednak szczególnie dobrze sprawdzają się w jadalniach, czy pokojach dziecięcych, dając poczucie ciepła i przytulności.
Chłodne kolory to odcienie zieleni, błękitów i fioletów.

Kolory te zdecydowanie uspokajają, dając jednocześnie poczucie otwartej przestrzeni. Rolety okienne w tych kolorach warto wykorzystać m.in. w sypialniach.
Przy dokonywaniu wyboru rolet, ważne jest by pamiętać, iż powinny być one dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji.

Author: e-dom.eu

Podobne posty