Kuchnia w stylu włoskim

Dla Włochów kuchnia, to coś więcej niż tylko pomieszczenie , w którym przygotowuje się posiłki. Jak urządzić kuchnię we włoskim stylu? Tradycyjna kuchnia w stylu włoskim, to m.in. miejsce spotkań, kawiarnia, w której chętnie napijemy się mocnego espresso oraz oczywiście miejsce planowania menu i testowania nowych przepisów kulinarnych. Kuchnia w stylu włoskim, to piękne wnętrza z wyjątkowymi akcesoriami.

jeśli chcemy być posiadaczami kuchni w stylu włoskim musimy liczyć się z generalnym remontem tego pomieszczenia. we wnętrzach włoskiej kuchni powinny znaleźć się marmury, podłoga z terakoty, a także elementy architektoniczne typowe jakie posiada kuchnia w stylu włoskim.

Dodatkowym elementem zdobniczym, będzie fototapeta nawiązująca do włoskich klimatów, pełna ogrodowych kwiatów, posągów.
Bez względu na rozmiar zmian jakie będziemy wprowadzać w kuchni, czy będzie to generalny remont, czy drobna metamorfoza, pamiętajmy, że najważniejszy jest kolor.
Najbardziej charakterystyczne dla włoskiego stylu są barwy naturalne, takie jak: brązy, złoto, błękit Morza Śródziemnego, zielona oliwka, dojrzałe gruszki, czy piękne, głębokie czerwienie.

Starajmy się by aranżacja kuchni została wzbogacona o shabby chic, ścianom nadajmy ciekawą i niepowtarzalną teksturę, zadbajmy o elementy, które nadadzą kuchni rustykalnego uroku.
Niesamowite wrażenie zrobią ręcznie malowane kafelki w kolorach indygo, dojrzałej pomarańczy, czy słoneczników.
Uzupełnieniem kolorów na ścianie będą właściwie kolorystycznie dobrane cokoły, drzwi, czy ramy okienne.
Szyku całości dodadzą jasne miedziane naczynia, bukiety polnych kwiatów, patery z dojrzałymi owocami lub ceramiczne misy.
Aby kuchnia nabrała autentycznego włoskiego charakteru, warto zainwestować pieniądze w zabytkowe meble lub typowo włoski metalowy stół wykończony mozaiką ceramiczną.

Oryginalnych bibelotów warto szukać na tzw. pchlich targach, na których pełno jest glinianych mis, miseczek, czy większych artykułów dekoracyjnych takich jak drewniane półki na wina.Doskonałym uzupełnieniem wystroju będą przydatne, ręcznie malowane drobiazgi, charakterem nawiązujące do ciepłych Włoch, a także delikatne, przejrzyste zasłonki w oknach.

Jeśli po zakończonym remoncie zechcemy pochwalić się zmianami naszym znajomym, warto przygotować kolację, która w okolicznościach włoskiej kuchni będzie smakowała wybornie.

Author: e-dom.eu

Podobne posty