Kwiaty na balkon i taras

Każda kobieta marzy o prawdziwym ogrodzie pełnym kwiatów, jednak nie każda może sobie na ten komfort pozwolić. Tę rolę świetnie spełni balkon lub taras. Dlatego większość pań mieszkających w budynkach wielorodzinnych, uprawia małe ogródki na balkonach lub tarasach. Kolorowe dekoracje balkonowe powstają podczas sezonu wiosenno-letniego.

Na większości balkonów znajdziemy wystarczającą ilość miejsca na uprawę ulubionych kwiatów. Warunki panujące na balkonie, decydują o dalszych wyborach gatunków kwiatów. Balkony z południowo- zachodnią ekspozycją stron świata, są doskonale nasłonecznione, idealne dla pelargonii, begonii czy bratka. Natomiast balkony z ekspozycją północno-wschodnią, często zacienione stają się dobrym miejscem dla hortensji, niezapominajek. W miejscach narażonych na zmienne warunki atmosferyczne wywołane przez wiatry, przyjmą się znakomicie stokrotki i aksamitki.

Wiedza na temat rodzaju otoczenia nie gwarantuje sukcesu w uprawie kwiatów. Ważnym elementem będą drewniane, ceramiczne, plastikowe pojemniki, które odpowiednio zabezpieczone można powiesić na balustradzie , bądź postawić na posadzce. Pojemniki gwarantują komfort naszym kwiatom, gdyż odprowadzają wodę oraz zapewniają korzeniom ochronę termiczną. Dodatkowo dla zachowania odpowiedniej wilgotności ziemi, wnętrze samych pojemników powinna wypełniać folia z niewielkimi otworami. Kwiaty na balkon uwielbiają regularną pielęgnację przycinanie, podlewanie wodą oraz specjalnie przygotowanym nawozem. Pamiętajmy o tych podstawowych zasadach, a kwiaty zaprezentują nam swój blask.

Wyjątkowo proste w uprawie oraz długo żyjące kwiaty trafią w gust każdej, nawet bardzo zabieganej gospodyni. Begonie i pelargonie to gatunki kwiatów, które spełniają powyższe kryteria. Kwiat begonii, zachwyca wyraźnym i dużym kształtem oraz formą pędów i kolorystyką płatków. Występują w kilku barwach od głębokiej czerwieni po róż, żółty, a także pomarańczowy. Kolorowe kwiaty z wdziękiem prezentują się na tle zielonych listków, o pięknym kształcie. Co ważne kwiaty begonii cechuje długi okres kwitnięcia, więc z pewnością na długo spełnią funkcję dekoracyjną.

Kwiaty pelargonii poza walorem kolorystycznym, również pięknie pachną. Cechuje je duża odporność na choroby i zmienne warunki pogodowe. Aranżacja wykonana z pelargonii dostarczy domownikom wielu wizualnych wrażeń. Dostępne są różne formy pędów i wielkości kwiatów. Bluszczolistne gatunki, posiadają długie pędy z dużą ilością kwiatów. Występują w intensywnych kolorach z lekkimi wybarwieniami, a także w wersjach mieszanych fioletoworóżowych czy czerwonoróżowych. Ciekawy i wyrazisty efekt gwarantują pelargonie z dużymi kwiatami oznaczonymi plamkami, a także kontrastowe wersje kolorowych kwiatów z białą obwolutą. Tak dekoracyjne kompozycje są modnym trendem w sezonie wiosenno-letnim.

Author: e-dom.eu

Podobne posty