Kwiaty we wnętrzach

Kwiaty są niczym zielone płuca, które wypełniają nasze domy, wprowadzając do wnętrz zdrowy i świeży klimat. Barwy zieleni, kojarzone są często z rodzącą się do życia naturą, a także przywołują zapachy i ciepło wiosennych dni. Dekoratorzy wyspecjalizowani w aranżacjach kwiatowych polecają zarówno cięte jak i doniczkowe rośliny. Subtelne dekoracje kwiatowe odmienią każde wnętrze, a także są dodatkiem ponadczasowym, wpisującym się w każdy nawet najbardziej wyszukany styl.

Kwiaty w każdym wnętrzu, to samo zdrowie. Przede wszystkim roślinność umożliwia swobodne oddychanie i życie na ziemi. Zielone liście magazynuje energię słoneczną, dlatego mogą być pożywieniem, a także pełnią funkcję dekoracyjną. Ponadto widok zielonych liści, zroszonych wodą, zdecydowanie poprawia humor, czego dowodzą badania. Niewątpliwie siła, która tkwi w roślinach jest siłą twórczą, wprowadzającą radość.

W jaki sposób tworzyć kwiatowe dekoracje? Styl pomieszczenie nie odgrywa dużej roli, większe znaczenie ma miejsce ekspozycji biorąc pod uwagę warunki otoczenia. W pomieszczeniach dobrze doświetlonych stworzymy kompozycje z różnych gatunków kwiatów. Dla miejsc słabiej oświetlonych wybór staje się ograniczony. Ekspozycje z dużej ilości kwiatów wymagają większej przestrzeni, co gwarantuje duże możliwości projektowe. W zależności od preferencji użytkowników, do każdego pomieszczenia można dopasować różnej wielkości kwiaty. Wybór jest szeroki od filigranowych kwiatów mierzących 50 cm wysokości, po te wysokie, bluszczolistne sięgające 2 metrów. Możemy je wyeksponować na parapetach, we wnękach i na szafach. Ozdobne rośliny doskonale wyglądają w białych doniczkach.

Roślinne aranżacje możemy zaprojektować w każdym pomieszczeniu, od salonu po sypialnie, a także w łazience. W dużych rezydencjach z bogatym wykończeniem poleca się wysokie i rozłożyste kwiaty. Szczególnie kwiaty egzotyczne, jak palmy umieszczone w owalnych donicach, prezentują się znakomicie. Oryginalne rośliny pochodzące z Meksyku, pięknie wyglądają w minimalistycznych sypialniach. Co ważne rośliny pochodzące z Meksyku magazynują wodę w bulwiastych korzeniach, przez co nie wymagają częstej pielęgnacji. Wśród nich dominują gatunki z grubymi liśćmi. Rośliny, które określamy jako mało wymagające możemy postawić w wielu miejscach, również tych słabo doświetlonych. Na uwagę zasługuje fakt, że nie wymagają one częstego przesadzania, co zachęca do kwiatowych aranżacji.

Godne uwagi są kaktusy, które preferują szklarniane warunki, co stanowi największy atut w nasłonecznionych pomieszczeniach. Kaktusy stanowią bardzo dobry materiał aranżacyjny ze względu na swój owalny kształt. Kwiaty osadzone w glinianej doniczce, które zestawimy z rzeźbami, odlewami gipsowym stworzą niebanalną kompozycją. Ponadto kolekcje małych kaktusów osadzone na dużych misach, stworzą barwną i niepowtarzalną kompozycję.
Domowe gabinety możemy ozdobić kaktusami o dużej objętości, które wyeksponujemy poprzez wysokie, drewniane skrzynie.

Biżuteryjnym dodatkiem mogą być egzotyczne gatunki storczyków, które perfekcyjnie wyglądają w nowoczesnych salonach. Storczyki w szlachetnych kolorach, od amarantu po biel, zawsze zachwycają i dodają energii. Kuchenny stół nabierze wiosennego koloru, poprzez aranżacje z żółtych tulipanów. Wybór kompozycji zależy od gustu i potrzeb właścicieli. Niewątpliwie trendy w aranżacjach kwiatowych, podążają z duchem czasu.

Author: e-dom.eu

Podobne posty