Łóżka piętrowe

Wielofunkcyjne łóżka piętrowe są projektowane z myślą o małych wnętrzach. Zagospodarowanie niedużych przestrzeni wymaga mebli szytych na miarę. Szczególnie ważne są ergonomiczne aranżacje wnętrz przeznaczonych dla uczących się dzieci lub studentów. Przemyślane konstrukcje mebli podnoszą komfort użytkowania niewielkich przestrzeni mieszkalnych.

Tradycyjny projekt łóżka piętrowego zajmuje niewiele miejsca i zaspokaja potrzeby dwóch osób. projekt łóżka składa się z dwóch równoległych części z materacami, przeznaczonych do spania, które są połączone drabinką. dolne partie łóżka są opatrzone w dwa pojemniki na pościel. Nieszablonowe konstrukcje mogą być przeznaczone dla jednej lub dwóch osób. sprawiają, że przestrzeń może być kreatywnie zagospodarowana. systemy łóżek na antresoli są bardzo różnorodne i spełniają szereg funkcji dodatkowych. otóż pod ramą piętrowego łóżka można stworzyć odpowiednie warunki do nauki z systemem biurek i szafek. prawidłowe połączenie łóżka piętrowego z szafkami wprowadzi do małego wnętrza.porządek.

Standardowe wymiary ramy łóżka piętrowego to 200 cm długości, 88 cm szerokości i 150 cm wysokości. Drabinka może mieć szerokość 40 cm. Ramy łóżka osadzonego na antresoli mogą mieć przykładowe wymiary 210 cm długości, 95- 140 cm szerokości oraz 205 cm wysokości.

Łóżka piętrowe mogę być realizowane z naturalnych materiałów, co wprowadza ciepły akcent w pokoju. Sprawdzonym surowcem jest drewno sosnowe w różnych odcieniach od jasnych po ciemne kolory. Drewniana konstrukcja może być zdobiona kolorowymi dodatkami. Bardzo modne są ramy z powłoką lakierowaną na biało lub czarno.

Bardzo trwałe konstrukcje są realizowane z nowoczesnej płyty laminowanej z okleiną PCV. Błyszczące powierzchnie doskonale ozdobią pokoje dziecięce i młodzieżowe. Proponowane są w szerokiej gamie kolorystycznej. Możliwe są kontrastowe połączenia kolorów. Do pokojów dla dziewczynek sprawdzą się zestawienia różowo – białe, natomiast do pokoju dla chłopców połączenia z dominacją niebieskiego lub zielonego.

Najbardziej trwałym materiałem, z którego są realizowane praktyczne ramy łóżek piętrowych jest stal. Poliestrowa powłoka może być proszkowana w różnych kolorach najczęściej białym lub czarnym. Co ciekawe nowoczesne konstrukcje mogą być przeznaczone dla jednej, dwóch, a nawet trzech osób. Kompozycja składa się z dużego stelaża dolnego oraz mniejszego stelaża górnego. Drabinka łącząca piętrową konstrukcje może być montowana po lewej lub po prawej stronie łóżka.

Reasumując przed wyborem łóżka piętrowego należy ocenić wszystkie walory ekonomiczne i użytkowe.

Zalety łóżka piętrowego:
– ergonomiczne projekty
– oszczędność miejsca
– niewygórowane ceny
– długi okres gwarancji
Wady łózka piętrowego:
– niewygodne w użytkowaniu
– trzeszczęce drewniane konstrukcje
– niebezpieczne dla bardzo małych dzieci

Biorąc pod uwagę względy bezpieczeństwa, łóżka piętrowe są zdecydowanie polecane dla starszych i zwinnych dzieci.

Author: e-dom.eu

Podobne posty