Łóżka wodne

Łóżka wodne w porównaniu do tradycyjnych może wydawać siędrogie. Ceny łóżek wodnych zależne są od kształtu i gabarytów. ‚, ‚Kupujący, może wybierać między pojedynczym lub podwójnym materacem oraz różnymi stopniami tłumienia. Można również indywidualnie dobrać kolor podstawy łóżka, rodzaj materiału, z jakiego będzie wykonany, szuflady, zagłówki itp.

Producenci proponują łóżka miękkie i twarde oraz o zróżnicowanej stopniu tłumienia, czyli czasie, po którym ustaje falowanie. Łóżka wodne z wyglądu nie różnią się od tradycyjnych. Mamy więc pełną swobodę podczas urządzania sypialni jak i dobierania pościeli. Wypełniony wodą materac idealnie dopasowuje się do ciała, dzięki czemu jest niezwykle wygodny. Jednak opinie dotyczące walorów zdrowotnych tego typu łóżek są bardzo podzielone. Materac wodny, doskonale podpiera ciało, ponieważ zapewnia rozłożony nacisk. Środowisko wodne utrudnia rozwój roztoczy, więc uważa się, że tego typu łóżka są idealne dla alergików. Niezaprzeczalną zaletą łóżek wodnych jest to, że z biegiem lat nie odkształcają się, a niektórzy producenci gwarantują, że mogą wytrzymać nawet 30 lat, podczas gdy tradycyjne łóżka maksymalnie kilkanaście.

Kolejną zaletą, którą należy wymienić jest to, że nie musimy wchodzić do zimnego łóżka, ponieważ materace mają wbudowane ogrzewanie. Jeśli jednak chodzi o właściwości lecznicze materacy, istnieje sporo wątpliwości. Podgrzewany materac niewątpliwie może pomóc w dolegliwościach reumatycznych, czy związanych z artretyzmem. Jednak w przypadku schorzeń kręgosłupa, zbytnia miękkość materaca może być szkodliwa. Podczas wyboru zarówno łóżka jak i samego materaca, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na konstrukcję, która zabezpiecza sypialnię przed zalaniem w przypadku przebicia. Materac powinien być umieszczony w tzw. wannie, którą najczęściej wykonuje się z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Materace mogą mieć pojemność nawet 300. Litrów, więc przebicie może spowodować zalanie sypialni. Jeśli więc wybierzemy model bez zabezpieczenia należy wybrać model kilkukomorowy – dzięki temu, w razie przebicia woda wycieknie tylko z jednej z komór. Kolejną istotną sprawą, na którą należy zwracać uwagę jest zużycie energii elektrycznej przez łóżko. Większość łóżek zazwyczaj podgrzewa wodę przez całą noc, a to może się znacznie odbić na domy budżecie.

Podczas napełniania łóżka, do wody trzeba wlać specjalny środek antybakteryjny. Jest to tzw. klimatyzator, który zapobiega rozwojowi bakterii. Jeśli będzie dolewany do wody regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta, nie będzie potrzeby jej wymiany.

Author: e-dom.eu

Podobne posty