Montaż podłogi

Budowa domu powinna być jak najdokładniej zaplanowana, a poszczególne prace powinny zostać uporządkowane i poszeregowane. Kiedy więc zabrać się montaż podłogi? W pierwszej kolejności należy zakończyć wszelkiego rodzaju prace, związane z zewnętrznymi częściami domu. Przed zabieraniem się za podłogi, warto w pierwszej kolejności upewnić się czy aktualny rozkład pomieszczeń jest zgodny z naszymi oczekiwaniami.

Jeśli wszystko znajduje się tam gdzie powinno, należy założyć wszelkiego rodzaju instalacje, czyli wodną, gazową, kanalizacyjną i elektryczną. Dopiero po wykonaniu tych prac możemy rozpocząć te związane z materiałami posadzkowymi, izolacją podłogi czy parapetami wewnętrznymi. Na tym etapie prac mamy jeszcze możliwość wykonania izolacji termicznych na gruncie lub akustycznych na stropie.

Zanim zabierzemy się za montaż podłogi, powinniśmy jednak zająć się tynkowaniem ścian oraz sufitów. Po wykonaniu tych prac konieczne będzie układanie glazury, posadzek i malowanie ścian.

Dopiero gdy krok po kroku wykonamy te czynności możemy rozpocząć układanie podłogi. Należy tu pamiętać, aby w pomieszczeniu było odpowiednio sucho. Dopiero po ułożeniu podłogi możemy zabrać się za montaż drzwi, listew oraz lakierowanie parkietu w przypadku podłóg drewnianych.

Nie powinniśmy zmieniać kolejności wykonywanych prac. Podłogi, zwłaszcza drewniane, powinny być instalowane po zakończeniu wszystkich innych prac budowlanych, instalacyjnych i malarskich. Jeśli planowane jest ogrzewanie podłogowe powinno zostać wcześniej uruchomione i sprawdzone.

Należy dokładnie zaplanować prace, które mają zostać wykonane przed ułożeniem podłóg. Zmiana kolejności ich wykonywania, może wpłynąć na jakość podłogi. Mogą one również zostać przez nas zniszczone.

Author: e-dom.eu

Podobne posty