Panele 3D

Remontując czy też urządzając mieszkanie musimy podjąć decyzję jak wykończyć ściany. Farby, tapety, tynki dekoracyjne – na rynku dostępnych jest mnóstwo materiałów wykończeniowych. ‚, ‚Możemy przebierać wśród setek wzorów i kolorów. Jeśli jednak marzymy o czymś znacznie ciekawszym i bardziej oryginalnym, dobrym rozwiązaniem mogą być panele 3D. Trójwymiarowe dekoracje ścienne są doskonałym sposobem na oryginalny wystrój wnętrza. Dzięki ich zastosowaniu ściany stają się ozdobą mieszkania, która przyciąga uwagę i ciekawi. Zbędne stają się tu dodatkowe elementy dekoracyjne, takie jak obrazy czy zdjęcia.

Panele 3D produkuje się z materiałów ekologicznych. Wykonane są z gipsu wzmocnionego włóknem szklanym lub ze sprasowanych włókien kokosowo-palmowych. Charakteryzują się wypukłymi wzorami dekoracyjnymi, najczęściej geometrycznymi. Dobierając panele należy dokładnie rozplanować układ, tak aby nie było konieczności docinania ich. Możemy bowiem w ten sposób zaburzyć geometrię wzorów i zepsuć końcowy efekt. Ściany, na których zamierzamy je przykleić muszą być suche i wcześniej oczyszczone oraz wyrównane. Ich układanie jest dość proste. Na całą powierzchnię paneli nanosi się klej, przykłada do ściany i dociska. Złącza paneli skleja się ze sobą, a następnie szlifuje w celu uzyskania jednorodnej powierzchni. Panele dostępne są w różnych wzorach i rozmiarach. Mogą mieć kształt kwadratu lub prostokąta, a wzory na nich umieszczone przechodzą z jednej płytki na drugą. Dzięki temu możemy zestawiać je zarówno w pionie jak i poziomie, otrzymując spójną dekorację. W większości oparte są na jednym wzorze, tworząc powtarzający się motyw. Jednak możliwe jest również łączenie sekwencji różnych paneli, tworząc zupełnie nowe, oryginalne wzory. Panele 3d – trójwymiarowe dostępne są w białym kolorze. Możemy je więc pomalować na dowolny kolor – w zależności od zaleceń producenta, malowanie odbywa się przed klejeniem lub po jego zakończeniu. To od nas zależy jaki osiągniemy efekt. Pomalowane na jasne, pastelowe kolory będą stanowiły delikatną ozdobę wnętrza.

Sięgając po farby bardziej wyraziste sprawimy, że panele takie z pewnością będą wybijały się na pierwszy plan i przyciągały wzrok. Jeśli nie boimy się zdecydowanych kolorów i odważnych rozwiązań, warto sięgnąć po farby metaliczne. W połączeniu z odpowiednim oświetleniem uzyskamy niepowtarzalny i intrygujący efekt.

e-dom.eu