Panele solne

Sól kamienna ma naturalne kształty i właściwości lecznicze. Leczy i koi wiele dolegliwości poprawiając tym samym nasz komfort. Nic dziwnego więc, że panele solne coraz częściej wykorzystywane są w saunach i aranżacji wnętrz.

Właściwości soli

Kryształy soli kamiennej zawierają liczne mikroelementy, korzystnie wpływające na nasze zdrowie.
– wapń zapobiega schorzeniom w układzie kostno-stawowym,
– magnez chroni przed zaburzeniami metabolicznymi, skazą cholesterolową i szczawianową,
– miedź pozwala łagodzić zaburzenia przemiany materii i sprzyja lepszemu przyswajania żelaza,
– selen usuwa wolne rodniki oraz chroni przed chorobami nowotworowymi, neutralizując szkodliwe działanie zawartych w zanieczyszczonym powietrzu: rtęci, ołowiu i kadmu, dodatkowo opóźnia także proces starzenia się organizmu.

Przebywanie w pomieszczeniach, których zdrowotny mikroklimat tworzą panele, płyty i obrazy solne:
– redukuje stres,
– wzmacnia nasz system immunologiczny,
– podnosi zdolność koncentracji,
– przynosi uczucie świeżości i zadowolenia,
– opóźnia starzenie się skóry, wygładza zmarszczki,
– przyspiesza spalanie tłuszczu wydatnie wspomagając walkę z nadwagą.

Sauny z panelami solnymi

Zastosowanie paneli solnych w saunach wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim podnoszą one walory zdrowotne kąpieli w saunie, a kolorowe podkłady oraz podświetlenia znacznie uatrakcyjniają wnętrze. Panele takie są łatwe w montażu i można je zamontować w ukończonej już saunie. Nadają się do stosowania w każdego rodzaju saunie.

Wnętrza z panelami

Płyty solne, nawet w niewielkich fragmentach, wkomponowane w pomieszczenia, dodadzą im z pewnością dodatkowego gustu i smaku. Są ciekawym i nieszablonowym elementem dekoracyjnym. Tworzą one nie tylko niepowtarzalne efekty wizualne ale również mają znaczny wpływ na nasze zdrowie.

Producenci oferują różne kształty paneli solnych, w bogatej ofercie kolorystycznej. Wielu z nich stwarza możliwość indywidualnego doboru kolorów jak i kształtu paneli, dzięki czemu możemy je bez problemu dostosować do naszych potrzeb.

Author: e-dom.eu