Parkiet przemysłowy

Parkiet przemysłowy coraz częściej stanowi alternatywę dla klasycznej drewnianej podłogi. Powszechnie stosowany głównie w fabrykach, coraz częściej gości w naszych domach. ‚, ‚Parkiet przemysłowy ze względu na swoją wyjątkową wytrzymałość, początkowo doskonale sprawdzał się w fabrykach oraz halach produkcyjnych. Obecnie coraz śmielej stosowany jest już nie tylko w domach prywatnych, ale również w restauracjach, sklepach, przedszkolach, biurach, czy obiektach użyteczności publicznej. Krótko mówiąc wszędzie tam gdzie jest duże natężenie ruchu.

Parkiet przemysłowy dostępny jest zazwyczaj w trzech grubościach: 10, 14 i 22 mm i długościach wynoszących 16, 25, i 30 cm. Deseczki parkietu mają przekrój prostokąta lub kwadratu. Dostępne na rynku parkiety przemysłowe wykonywane są zarówno z krajowych gatunków drewna, takich jak brzoza, czereśnia, jawor, jesion czy dąb, jak również z drewna egzotycznego.

Parkiety przemysłowe wykonane z drewna egzotycznego doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach, w których panuje wilgoć, takich jak kuchnie i łazienki. Wytrzymałość parkietów przemysłowych bierze się z pionowego ułożenia deseczek, które mocuje się na standardowy klej do parkietów. Przed jego położeniem należy sprawdzić zarówno wilgotność posadzki, która nie powinna być mniejsza niż 2%, jak również wilgotność powietrza i samego parkietu. Parkiet przemysłowy przykleja się do idealnie gładkiego podłoża, a następnie cyklinuje. Podłoga wykańczana jest lakierem, woskiem lub olejem. Zalety parkietu przemysłowego:- doskonale pasuje zarówno do klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz- wyjątkowa trwałość i wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne- stanowi świetną izolację termiczną i dobrze tłumi drgania- wykonanie jest szybkie i dość proste-przyjemny w dotyku, komfortowo się po nim chodzi- dość niska cena za metr kwadratowy, w porównaniu do klasycznego parkietu

Wady parkietu przemysłowego:- wykorzystywany na dużych powierzchniach może uwidaczniać łączenia poszczególnych klapek- Posadzka musi mieć odpowiednią wilgotność, przez co z położeniem takiego parkietu w dopiero odebranym mieszkaniu lub świeżo wybudowanym domu należy się wstrzymać kilka miesięcy.

Author: e-dom.eu

Podobne posty