Półki na płyty CD

Nieszablonowe półki na kolekcje płyt CD to absolutne „must have” każdego mieszkania. Nowoczesne wielkości i formy sprawiają, że półki na płyty CD mogą stanowić element biurka, a także dekorację ścian.’, ‚Designerzy proponują zróżnicowane formy półek od minimalistycznych stojaków na kilka płyt po rozbudowane konstrukcje. Współczesne projekty spełnią oczekiwania każdego kolekcjonera dobrej muzyki.

Systemy półek pełnią zarówno funkcję dekoracyjną jak i użytkową, co wpływa na zachowanie ładu i porządku w pomieszczeniach. Ponadto ulubiony film lub muzyka będą w zasięgu ręki. Konstrukcje półek na CD i DVD mogą być realizowane z materiałów sztucznych lub naturalnych. Przykłady tworzyw wykorzystywanych na półki na płyty CD i DVD:
• Metal
• Stal
• Laminat
• Pleksiglas
• Plastik
• Drewno

Połączenie różnych surowców gwarantuje ciekawy efekt wizualny. Najbardziej elastyczne materiały, jak stal sprawiają, że konstrukcje przybierają awangardowe formy. Kolorowe półki na płyty CD z pleksiglasu, dowolnie powieszone na ścianie, zapewnią futurystyczny element w tradycyjnych wnętrzach . Drewniane półki o różnych odcieniach brązu, wprowadzą ciepły akcent do modernistycznych wnętrz.

Półki na płyty CD i DVD przybierają formy geometryczne pionowe lub poziome, a także owalne o różnej średnicy. Produkty mogą być realizowane na indywidualne zamówienie, co pozwala zagospodarować każdą wolną wnękę w pomieszczeniach. Ciekawym rozwiązaniem są autorskie konstrukcje z zestawem drewnianych półek z wydzielonymi przegrodami na płyty. Chętnie wybierane są ażurowe konstrukcje stojaków wykute w stali. Stal nierdzewna jest bardzo lekkim i wyjątkowo plastycznym materiałem, co wpływa na elegancki i niepowtarzalny wygląd półek. Stojaki mogą być dostosowane do dwóch wymiarów opakowań na płyty CD lub DVD. Pasują zarówno do płyt z muzyką, pakowanych w standardowe pudełka o średnicy 120 x 120 mm oraz płyt z filmami, pakowanych w pudełka o większym formacie 182 x 273 mm.

Bez względu na rodzaj użytego materiału, półki na płyty CD i DVD mogą przybierać zróżnicowane wymiary od 26 cm długości, nawet do kilku metrów wysokości. Dlatego spełnią swoją rolę w każdym nawet najmniejszym wnętrzu.

Author: e-dom.eu

Podobne posty