Styl naturalny

Styl naturalny charakteryzuje się przede wszystkim zastosowaniem naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień czy metal, lekkich tkanin i jasnych kolorów. Panuje w nim minimalizm i harmonia bez zbędnych dekoracji i dodatków. Styl taki często kojarzony jest ze swojskimi elementami, jednak jest to błędne skojarzenie ponieważ, że względu na swój charakter, minimalizm i proste formy sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach.

To co naturalne uważane jest za solidne, oryginalne i bardzo trwałe, zaś ciepłe odcienie drewna oraz kamień dodają wnętrzu piękna. Odpowiednio pielęgnowane będą z pewnością służyły latami. Najlepszym wyborem będą jasne, drewniane lub kamienne podłogi. Dominują tu proste, funkcjonalne, drewniane meble. W połączeniu z jasnymi kolorami ścian, takimi jak biel, beże czy jasne zielenie oraz delikatnymi firanami i zasłonami, które wpuszczają do wnętrza dużo światła, sprawią, że salon będzie miejscem jasnym i przytulnym, a to sprzyja wypoczynkowi. Egzotyczności doda zastosowanie we wnętrzu bambusa, korka czy też kauczuku. Obicia kanap i foteli to wyłącznie tkaniny naturalne zdobione delikatnymi kwiatowymi motywami. Zbyt blade, monotonne pomieszczenia można przełamać dodatkami w żywych barwach.

Zdecydowanie pozbywamy się syntetyków. Len, płótno, bawełna, prawdziwe drewno, kolory ziemistego brązu, zieleń, turkus z nutą granatu kojarzą się z wiosną i wakacjami. Sprawiają, że czujemy się bliżej natury. Jako dodatek najlepiej sprawdza się tu szkło dekoracyjne, np. dekoracyjne wazony oraz duża ilość kwiatów, zarówno ciętych jak i roślin doniczkowych.

Styl naturalny jest coraz częściej spotykany w nowoczesnych wnętrzach. Nadaje im swoistego charakteru i sprzyja relaksowi i sprawia, że czujemy się bliżej natury.

Author: e-dom.eu

Podobne posty