Styl toskański

Niepowtarzalny klimat Toskanii kojarzy się nam ze słońcem, odpoczynkiem i miejscem gdzie czas płynie wolniej. Często styl toskański przenosimy do naszych wnętrz, które staną się namiastką wakacji i będzie wprowadzał nas w dobry nastrój

Podstawą są kolory. Toskania kojarzy się przede wszystkim z ciepłem i słońcem. Dominującym kolorem powinien być kolor żółty. W połączeniu w pomarańczowym stworzy we wnętrzu niemal plażowy klimat, dodatkowo rozświetlając je i ożywiając. Duże, miękkie kanapy i fotele ustawione w takim salonie będą wręcz zachęcały do odpoczynku i relaksu. Doskonale będą pasowały tu naturalne sosnowe meble. Należy się jednak ograniczyć jedynie do niezbędnych takich jak stolik kawowy i komoda. Nie można przesadzać z meblami czy dodatkami, ponieważ mogą one przeładować wnętrze i zepsuć nam efekt końcowy.

Dobierając podłogi należy szczególną uwagę zwrócić na kamień. Jeśli będą sprawiały wrażenie wytartych lecz wciąż pięknych i mocnych osiągniemy pożądany efekt. Marmur, terakota czy zwykły kamień dają poczucie przyjemnego chłodu.

Styl toskański – dekoracje

Najpiękniejszą dekoracją salonu są rośliny. Zieleń jest tu dopełnieniem wnętrza. Duże donice z drzewkami pomarańczowymi idealnie pasują do takiego wnętrza i stanowią ciekawą alternatywę dla powszechnie znanych nam roślin. Misa z cytrusami ustawiona na stoliku przy kanapie będzie świetnie współgrała z drzewkami. Ciekawym rozwiązaniem będą również podwieszane donice, w których umieścić można słoneczniki.

Sposobów na dekorację i dodatki jest mnóstwo. Chcąc jeszcze bardziej podkreślić charakter mieszkania warto rozejrzeć się za glinianymi naczyniami, dużymi kamiennymi donicami czy drewnianymi skrzynkami na butelki wina.

Tak urządzony salon z pewnością stanie się miejscem idealnym do odpoczynku.

Author: e-dom.eu

Podobne posty