Szklane schody

Szkło pozornie jest kruchym materiałem, który nie nadaje się na materiał konstrukcyjny. Jednak coraz częściej wchodzi w skład konstrukcji architektonicznych.Jak wam się podobają szklane schody? Przestały nas już zaskakiwać przeszklone stoły czy szklane ściany. Zaczynamy się również przyzwyczajać do chodzenia po oszklonych powierzchniach, będących gustownym i praktycznym rozwiązaniem dekoracyjnym.

Szklane stopnie nadają wnętrzu niepowtarzalnego wyglądu, zaskakują i są niezaprzeczalną ozdobą każdego domu czy biura.
Projektując szklane schody nie mamy praktycznie żadnych ograniczeń poza własną wyobraźnią. Tafle szkła można wycinać w dowolne wzory, zaś ich powierzchnię wypolerować lub zmatowić czy też nadać antypoślizgowe wzory. Szkło dekoracyjne nadaje schodom szczególny wygląd.

Szkło można zabarwić na dowolny kolor lub między klejonymi taflami umieścić zdjęcia czy brokat. Całkowicie przezroczyste stopnie optycznie powiększą każde wnętrze.

Możemy więc dowolnie aranżować pomieszczenie, w którym chcemy by znajdowały się takie schody, a odpowiednio podświetlone będą z pewnością robiły ogromne wrażenie na gościach. Połączone ze stalą nierdzewną nabierają szlachetnego i zarazem nowoczesnego charakteru.

Mimo iż szkło wydaje się być delikatnym i kruchym materiałem, a konstrukcja schodów może wydawać się nam niepewna, nie ma tu obaw, że coś się stanie. Schody takie wykonuje się z trzech warstw klejonego, hartowanego szkła, które jest niezwykle trwałe i spełnia ściśle określone wymogi bezpieczeństwa. Dodatkowo umieszcza się je na bardzo wytrzymałych konstrukcjach ze stali nierdzewnej.

Wytrzymałość schodów ze względu na sposób ich wykonywania i montażu można porównać do schodów drewnianych i kamiennych.

e-dom.eu