Wnętrza loftu

Projekt wnętrza loftu czyli pokoju dziennego stanowiącego serce mieszkania usytuowanego w dawnej „fabryce”, warto stworzyć w sposób nieszablonowy. W otwartej przestrzeni wnętrza loftu dominuje prostota oraz nowoczesne wzornictwo w otoczeniu dzieł sztuki. Stosunkowo nieduża ilość ścian sprawia wrażenie niekończącej się przestrzeni i wolności wychodzącej poza ramy dużych przemysłowych okien.

Brak ograniczeń w postaci ścian działowych i drzwi wprowadza większe możliwości twórcze, co widać w niejednym projekcie wnętrza loftu. Projektantów ogranicza jedynie własna wyobraźnia. W jaki sposób powstają kreatywne aranżacje pokojów dziennych w loftach? W dużych pomieszczeniach o niestandardowych wymiarach, wybierane są najczęściej takie rozwiązania projektowe, które podkreślają industrialny charakter wnętrz. W ekskluzywnym lofcie łączy się wygodę z nowoczesnym wzornictwem. Wprowadzane są w życie każde najbardziej nietypowe rozwiązania, które budują atmosferę z wykorzystaniem światła i kolorów w ciepłych lub zimnych barwach. Doskonałe doświetlenie gwarantują duże i szerokie przemysłowe okna, a odpowiednią wentylację zapewniają wysokie pomieszczenia nawet do 6 m.

Niepowtarzalne wnętrza loftu projektuje się według zasady od ogółu do szczegółu, dzieląc przestrzeń pokoju dziennego na kilka stref. Dwie strefy boczne oraz środkową z zachowaniem miejsca na swobodną komunikację. Strefa środkowa przeznaczona do spotkań mieści niskie sofy narożnikowe oraz wygodne fotele w układzie geometrycznym. Surowe wnętrza zdobią meble obite naturalnymi tkaninami. Doskonale wyglądają zestawienia szarej tkaniny z czerwonymi poduszkami. Wybór tkanin jest szeroki, jednak wyrafinowanym i godnym uwagi rozwiązaniem są tkaniny welwetowe. Przyjemne w dotyku oraz wygodne sofy są niezbędnym elementem pokoju dziennego w lofcie. W tej strefie mieszczą się również niskie nowoczesne stoliki, wykonane z ciemnego drewna. W otoczeniu sof najlepiej komponuje się profesjonalne kino domowe oraz biokominek.

Wybrane ściany nośne może zdobić kamień elewacyjny do wnętrz przeplatany żywym kolorem farby.Strefy boczne są projektowane z myślą o komfortowym rozwoju właścicieli. Dlatego sprawdzają się pomysły aranżacji pokoju dziennego połączonego z czytelnią oraz kącikiem hobbystycznym. Czytelnią zdobi wysoka szafa z półkami na książki realizowana na wymiar. Projekt zabudowy, w zdecydowanym kolorze, oddziela jednoznacznie czytelnię od miejsca spotkań. W czytelni mieszczą się nowoczesne fotele lub wygodne leżanki. Dodatki z limitowanych kolekcji sprawiają, że wnętrza loftu nabiera niepowtarzalnego klimatu. W kolejnej strefie bocznej przeznaczonej do rozwoju umiejętności znajdują się geometryczne meble projektowane na wymiar. Dyskretna ściana działowa zbudowana z kolorowych pustaków szklanych tzw. luksferów oddziela tę część od pozostałych stref pokoju dziennego. Nietypowe miejsce zdobią galerie zdjęć lub obrazy i grafiki.

Miejsce przy oknie zajmują duże ergonomiczne stoły. W aranżacji typowych pracowni w centrum znajdują się sztalugi. W tak zaaranżowanym pokoju dziennym króluje minimalizm. Biżuteryjny akcent stanowią piękne żyrandole w czarnym lub czerwonym kolorze, ekstrawaganckie lampy oraz nietuzinkowe rzeźby. W scenerii loftu niezbędnym elementem są kręcone schody prowadzące na antresole, drugi poziom gwarantujący mieszkańcom więcej prywatności. Delikatne, ażurowe schody wykonane z metalu bądź szkła podkreślają industrialny klimat wnętrza.

e-dom.eu