Zabezpieczenie drzwi przed włamaniem

Mimo, iż poziom przestępczości z każdym rokiem spada, statystyki wykazują, że włamania nie są aż taką rzadkością. Jakie jest skuteczne zabezpieczenie drzwi przed włamaniem? Skutki włamania poza finansowymi, pociągają także obciążenie psychiczne, gdyż uświadamiamy sobie, że ktoś naruszył nasz prywatny azyl.
Poza kosztami związanymi z wymianą drzwi, czy dodatkowych zabezpieczeń, pozostaje jeszcze obawa przed pozostaniem w domu samemu. Traumę w takich sytuacjach mogą przeżywać zwłaszcza dzieci.

Warto zadbać o właściwe zabezpieczenie drzwi, szczególnie jeśli mieszkamy na uboczu.
Istnieje kilka prostych sposobów zabezpieczenia drzwi przed niechcianymi gośćmi.

Po pierwsze, warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego wykonane są nasze drzwi.
Drzwi wykonane ze stosunkowo cienkiego drewna są dość łatwe do pokonania przez złodzieja. Dokonując wyboru drzwi wejściowych warto zdecydować się na takie, w których drewno wzmocnione jest od środka metalem. Trudniejsze do pokonania od drzwi drewnianych będą także drzwi z PVC.
Spore niebezpieczeństwo stanowić może pięknie wyglądające okna witrażowe, czy szybka zamontowana w drzwiach wejściowych.

Z jednej strony przeszklenie zapewnia nam możliwość sprawdzenia, kto puka do drzwi, z drugiej szyby najczęściej znajdują się w pobliżu wewnętrznej klamki, dzięki czemu wandal po jej wybiciu bez problemu może otworzyć drzwi od wewnątrz.

Przeszklenie w drzwiach można zabezpieczyć na dwa sposoby. Zamontować kraty na przeszkleniu, co niestety zdecydowanie źle wygląda, lub zamienić przeszklenie na wizjer.

Kolejnym sposobem, w jaki możemy utrudnić życie złodziejowi, jest zamontowanie odpowiednich zamków w drzwiach wejściowych.
Zamki sprężynowe, nadal dość często występujące w drzwiach wejściowych, uważane są za dość słabe.
Warto przemyśleć zmianę zamków na trudniejsze do złamania przez złodzieja.

Dodatkowe zzabezpieczenie drzwi przed włamaniem to np. łańcuch zamontowany wewnątrz mieszkania lub domu.
Kolejnym krokiem jest sprawdzenie zawiasów i ramy utrzymującej drzwi. Zawiasy powinny szczelnie przylegać do ramy. Jeśli uznamy, że są zbyt luźne, należy dokręcić odpowiednie śruby.
W sporadycznych przypadkach można zdecydować się także na wymianę lub wzmocnienie ościeżnicy.

Author: e-dom.eu

Podobne posty