Zasłony prysznicowe

Nowoczesne, kolorowe i pełne ciekawych wzorów zasłony prysznicowe stanowią doskonałą alternatywę dla parawanów i kabin prysznicowych. ‚, ‚Zasłony prysznicowe są wykonane z nieprzemakalnych tworzyw sztucznych. Najczęściej wykorzystuje się tworzywa PCW, poliester oraz peva, co sprawia, że zasłony są wyjątkowo trwałe i odporne na wodę.

Zasłony powlekane PCW są odporne na środki chemiczne oraz czynniki mechaniczne. Ponadto ich powłoka jest jednostronnie nabłyszczana, gładka i dobrze kryjąca. Tkaniny poliestrowe cechuje duża odporność na zużycie, a także na wilgoć. Poliestrowe włókna syntetyczne są gęsto tkane i nieprzeźroczyste. Nowoczesne i lekkie tkaniny prysznicowe mogą być pokryte folią tzw. peva, którą wyróżnia wysoka jakość, trwałość i dekoracyjność. Zasłony składają się z dwóch integralnych części. Zadaniem jednej strony, pokrytej powłoką PCW, poliestrową lub peva, jest skuteczna ochrona łazienki przed wodą, natomiast druga ma pełnić funkcję ozdobną. Dlatego zasłony mogą być wykorzystane, jako osłony wanny i brodzika, poprzez umieszczenie ich na drążku przymocowanym do ściany. Do tego celu górna część tkaniny jest opatrzona kółkami wzmacnianymi taśmą. Dodatkowo dolna część tkaniny jest obciążana elastycznym szwem, ze względów funkcjonalnych i wygody użytkowania. Standardowe wymiary zasłon to 200 cm długości i 120 – 180 cm szerokości. Dostępne są w szerokiej palecie kolorystycznej.

W nowoczesnych wnętrzach mają zastosowanie zasłony prysznicowe w żywych i jednolitych kolorach. Odważne motywy są projektowane dla młodych użytkowników. Wybierane są wówczas modne wzory takie jak kolorowe pasy, czarne pnące rośliny, kwadraty, kropeczki czy czarny kod kreskowy na białym tle. Ciekawie prezentują się zasłony w stylu retro, przeźroczyste z kolorowym motywem motylków lub rybek, a hitem są zasłony przypominające sceny niczym z horrorów tzw. „Blood Bath”W tradycyjnych wnętrzach dominują białe, écru lub niebieskie zasłony. Alternatywnie wybierane są zasłony z delikatnym dekorem kwiatowym. Różnorodne wzory znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Zarówno wzory, jak i kolorystykę można dopasować do koloru ceramiki, ręczników i innych dodatków. Zasłony prysznicowe szyte na miarę dopasujemy do każdej, nawet małej łazienki. Zarówno długość jak i szerokość może być skrojona według indywidualnych potrzeb użytkowników.

Niewątpliwą zaletą zasłon prysznicowych jest możliwość ich częstej zmiany ze względu na niewygórowane ceny. Co więcej niektóre zasłony, na przykład poliestrowe, można prać w pralce i prasować w niskich temperaturach.

Author: e-dom.eu

Podobne posty