Zlewozmywak do kuchni

Przyjmuje się, że ok. 8% budżetu przeznaczonego na wyposażenie wydamy na zakup zlewozmywaka i baterii do kuchni. Pamiętajmy, iż zarówno kształt, jak i wielkość zlewu mają spore znaczenie przy późniejszym jego użytkowaniu. Przy zakupie zlewu koniecznie należy zwrócić uwagę m.in. na jego głębokość.
Do najbardziej popularnych należy zlewozmywak do kuchni prostokątny, dwukomorowy z komorami tej samej wielkości lub zlewy, półtora komorowe, w których jedna z komór jest zdecydowanie mniejsza od drugiej. W sprzedaży dostępne są także zlewozmywaki tzw. trzykomorowe składające się z dwóch komór tej samej wielkości i jednej mniejszej.
Innym rodzajem zlewozmywaków przeznaczonych do stosowania w kuchni są zlewozmywaki kwadratowe. Mogą być montowane w narożnikach, a także na wyspie kuchennej.
Po wybraniu kształtu i rozmiaru zlewu w oparciu o indywidualne potrzeby, należy zastanowić się nad materiałem z jakiego zlew będzie wykonany. Do wyboru mamy szeroką gamę produktów wykonanych np.stali nierdzewnej, szkliwionego żeliwa lub granitu.

Zlewozmywaki kuchenne
… na indywidualne zamówienie
Ale dzisiaj wybór zlewozmywaków potrafi być naprawdę imponujący, pod wieloma względami. Wiele z nich potrafi podkreślić indywidualny charakter waszej kuchni a niektóre z nich zwrócą uwagę gości. Mogą być wykonane nie tylko z tworzyw, ze stali czy z kwarcu, ale na przykład z miedzi i to na indywidualne zamówienie, wg rozmiarów zaproponowanych przez klienta. Ręcznie błotkowany zlewozmywak do kuchni powinien zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających osób.

Stal nierdzewna, to materiał, który jest bardzo popularny od wielu lat – jest on także elegancki i nowoczesny. By zlewozmywak do kuchni zachował swój doskonały wygląd, warto wycierać go do sucha po każdym użyciu, dzięki czemu unikniemy powstawania plam i osadu z kamienia. Wyroby wykonane z gorszej jakości stali mogą ulegać zarysowaniu lub wgnieceniu.
Szkliwione żeliwo do złudzenia wyglądem przypomina stal emaliowaną, jednak jest bardziej trwałe, popularne, ale jednocześnie o wiele cięższe niż zlewy wykonane ze stali emaliowanej. Ten rodzaj zlewów najczęściej dostępny jest w wielu kolorach, często dostosowanych do aktualnie panujących trendów na rynku. Powierzchnia tych zlewów jest łatwa w utrzymaniu czystości.

Author: e-dom.eu

Podobne posty